Příběh DEFENES

Českou značku DEFENES jsem založil v roce 2016. Původním cílem bylo vytvářet originální a elegantní kožené diáře, které neslouží jen své funkci, ale stanou se také módním doplňkem, který Vás bude provázet každým dnem. Věděl jsem, že tohoto cíle lze dosáhnout pouze kombinací tří faktorů: originálním a čistým designem, vysoce kvalitními materiály a precizním zpracováním.

Po vytvoření návrhu, obstarání kroužkových mechanik a ušití prototypu, bylo na čase najít a vybrat ty správné řemeslníky, kteří dokáží splnit mé nároky. Povedlo se. Stačilo už jen zvolit kůži a její barvy, nechat si vyrobit výsekové nože a raznice a poslat objednávku k výrobě. Tak vznikly první diáře DEFENES.

Diáře byly vyřešené, chyběla však náplň. Po pár set hodinách strávených u notebooku byly první náplně včetně kalendáře připraveny a zaslány do tisku.

nas-pribeh

 

Postupem času jsem se čím dál více zajímal o kůži jako o materiál a propadl jí. Obstaral jsem si několik knih o ruční práci s kůží, shlédl nespočet videí s radami na neocenitelném zdroji informací, zakoupil první ruční nástroje a začal zkoušet pracovat s kůží. A ta chyby opravdu neodpouští... Po čase, když už jsem si byl jistý, že "to půjde", bylo potřeba najít a vybrat opravdu luxusní materiály. Věřím, že kombinace toskánské třísločiněné usně a francouzské lněné nitě toto splňuje.

Rok se s rokem sešel a na světě byly mé první výrobky. Každý ručně vyřezán a zapraven, ručně sešit. 

DEFENES náš příběh, 2

 

Doufám, že s nimi budete spokojeni.

Roman Niko